ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10299278
*
nr 1029 9278
Spegel
omkring sekelskiftet 1900, höjd: 90 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2016
kl 18:03:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 00:34:00
1
100 kr
2/4 00:34:16
1
200 kr
3/4 20:26:07
2
150 kr
3/4 20:26:07
1
200 kr (Budbetjänt)
3/4 20:33:36
3
250 kr
3/4 22:42:58
1
300 kr
4/4 14:29:18
4
Vinnande bud
4/4 17:12:00
3
400 kr
4/4 17:12:00
4
450 kr (Budbetjänt)
4/4 17:12:20
3
500 kr
4/4 17:12:20
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1029 9278
Spegel
omkring sekelskiftet 1900, höjd: 90 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/4 00:34:00 | 1 | 100 kr |
2/4 00:34:16 | 1 | 200 kr |
3/4 20:26:07 | 2 | 150 kr |
3/4 20:26:07 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
3/4 20:33:36 | 3 | 250 kr |
3/4 22:42:58 | 1 | 300 kr |
4/4 14:29:18 | 4 | Vinnande bud |
4/4 17:12:00 | 3 | 400 kr |
4/4 17:12:00 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
4/4 17:12:20 | 3 | 500 kr |
4/4 17:12:20 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23